Dzieci listy piszą…

Niezwykłą inicjatywą wykazał się klasa 6c, która podjęła się nawiązania tradycyjnej korespondencji z koleżankami i kolegami z klasy siódmej z Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Tomasza Arciszewskiego w Londynie.

W swoim liście nasi szóstoklasiści napisali (piórem i bardzo starannie:) kilka słów o sobie, klasie, szkole oraz Jaworzynie Śląskiej. Dołączyli również magnes ze zdjęciem naszego miasta. Na koniec zaadresowali kopertę, kupili znaczek i tradycyjną pocztą wysłali w świat.

Niezwykle miło zrobiło się naszym uczniom, kiedy kilka tygodni później dostali odpowiedź z Londynu. Napisany pięknym odręcznym pismem list od klasy siódmej, trafił już do klasowej kroniki 6c.

Nasi uczniowie zabrali się już za pisanie kolejnego listu, opisując w nim najnowsze wydarzenia z życia szkoły i naszego miasta.

Życzymy obu klasom, aby ich pięknie i wyjątkowo rozpoczęta znajomość trwała jak najdłużej.

Serdeczne podziękowania dla pani Marzeny Grabowskiej oraz Joanny Ogorzałek z Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Tomasza Arciszewskiego w Londynie za zaangażowanie i entuzjazm włożone w realizację projektu.

Autor: Kamila Graca