O ŚWIETLICY

Założenia organizacyjne świetlicy szkolnej

1. Do świetlicy szkolnej przyjmuje się:

· Dzieci z klas I-III, które przebywają dłużej w szkole ze względu na czas pracy rodziców (odbierane są w jak najszybszym możliwym terminie) oraz dojazd do szkoły,

· W zajęciach biorą również udział uczniowie nieuczestniczący w lekcji religii.

2. Przyjmowanie uczniów do świetlicy dokonuje się na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/opiekunów.

3. Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 5:50-7:50 oraz 11:30-16:00.

4. Zajęcia w świetlicy organizowane są z uwzględnieniem potrzeb edukacyjnych oraz rozwojowych dzieci, a także ich możliwości psychoruchowych. W świetlicy uczniowie mają możliwość odrabiania lekcji.

5. Zajęcia świetlicowe mogą odbywać się w innym pomieszczeniu, na podwórku szkolnym, placu zabaw, szczególnie w sytuacjach, gdy pozwalają na to warunki pogodowe.

6. Uczniowie przebywający w świetlicy zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.