O PROJEKCIE

"Edukacja w eksperymencie"

Od 5 września 2022 w naszej szkole w  rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego, który został dofinansowany  z Regionalnego Programu Operacyjnego Poddziałanie 10.2.1. Głównym założeniem projektu jest zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji   w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku. Projekt przewiduje udział uczniów w  zajęciach wspomagających i wyrównawczych z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. Uczniowie będą mieli możliwość rozwijać zainteresowania plastyczne, muzyczne, taneczne, szachowe. Wszystkie klasy wezmą udział w wyjazdowych warsztatach edukacyjnych, w trakcie których zgłębią wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, kosmetologii, rękodzieła artystycznego, zoologii, ekologii i gospodarki wodnej. Organizatorzy zaplanowali   również wsparcie w zakresie pomocy pedagogiczno- psychologicznej dla uczniów i ich rodziców. W działaniach projektowych udział weźmie 460 uczniów i 30 rodziców.

Realizacja projektu przyczyni się do:

• zapewnienia równego dostępu do wysokiej jakości edukacji Podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy,
  • rozwijania indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze SPE.
  • zwiększenia szans edukacyjnych i podniesienie kompetencji kluczowych U,
  • poprawa wyników egzaminów zewnętrznych,
  • poprawa kontaktów z rodzicami,
  • wzbogacenia oferty zajęć edukacyjnych,