Znamy mistrza ORTOGRAFICZNEJ TABLICZKI MNOŻENIA I DZIELENIA klas czwartych.

W naszej szkole od 15.04 do 19.04 trwa TYDZIEŃ  Z ORTOGRAFIĄ. Dzisiaj klasy czwarte zmagały się z wieloma zadaniami  korelując  język polski z matematyką. W każdej klasie odbyły się eliminacje klasowe, w trakcie których wybierana  została reprezentacja, która  zakwalifikowali się do finału, a mianowicie : Wiktoria Halik, Michał Mojsiejuk, Amelka Gorący, Ola Śmigaj, Filip Kulczyk, Piotrek Maciuszek.

Następnie uczniowie   w  bibliotece szkolnej w grze edukacyjnej pokazywali swoją  wiedzę. Gra zawierała pytania, zagadki i rebusy z zakresu ortografii i gramatyki języka polskiego oraz planszę w postaci tabliczki mnożenia. Pokonywanie kolejnych trudności pozwoliło na stopniowe wykorzystanie podstawowych zasad, rządzących językiem polskim, przy okazji stanowiąc doskonałe ćwiczenie matematyczne. Gra pozwoliła  wykształcić prawidłowe nawyki ortograficzne w zakresie pisowni rz //ż, ch //h, ó //u, utrwaliła  wiedzę gramatyczną, doskonaliła  spostrzegawczość i koncentrację uwagi.

Uczniowie z wielkim przejęciem  przystąpili do pokonywania trudności, rozwiązywali  zagadki, a przede wszystkim zdobywali punkty, które wyłoniły mistrza. I tak mistrzem ortograficznej tabliczki mnożenia i dzielenia został MICHAŁ MOJSIEJUK , zaraz za nim, tracąc tylko jeden punkt, uplasowała się WIKTORIA HALIK.

Gratulujemy!

Autor: Ewa Grobelna