Nasza Ziemia

22 kwietnia w ramach corocznej akcji z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi aktywni Ekomaniacy z klas młodszych zorganizowali różnorodne działania na rzecz Ziemi. Posprzątali okolicę, zasadzili pelargonie przed wejściem do budynku szkoły, ukwiecili klasy, posadzili zioła i założyli klasowy ogródek warzywny.

Wyhodowane pomidorki, sałata i truskawki będą spożywane w czasie drugiego śniadania. Z lokalnych i sezonowych warzyw uczniowie przygotowali pyszną i zdrową sałatkę jarzynową. Wykreowali ciekawe prace techniczne dając drugie życie recyklingowym surowcom. Były to roboty, rakiety, zwierzątka, koszyki itp. Z materiałów z odzysku zbudowali bardzo wymowną makietę Ziemi. Film edukacyjny, quiz, wykreślanka, memory poszerzyły wiedzę uczniów na temat ekologii, którą wykorzystali w kartach pracy. Podczas zajęć koła języka angielskiego zaprojektowali plakaty dotyczące Earth Day i filozofii 4 x R: Recycle, Reduce, Renew, Reuse. Poprzez ekowymiankowo - wymianę zabawek, książek i gier - przyczynili się do promocji zrównoważonego rozwoju. Uczniowie z ochotą włączyli się do tegorocznej akcji.

Autor: Edyta Twardysko, Katarzyna Lis