European Day of Languages

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych były barwne i różnorodne. Korytarze i drzwi ozdobione były flagami, z radiowęzła dochodziła muzyka w różnych europejskich językach. Młodsi uczniowie wzięli udział w lekcjach języka francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Wykonali książeczki z flagami oraz rozwiązali quiz dotyczący języków obcych.

Odwiedzili nas również wyjątkowi goście- Pani Agata Wiśniowska (mama Laury) oraz Pani Dorota Szczepańska (mama Ani). Obie panie pracują w zagranicznych firmach i w swojej codziennej pracy posługują się językiem angielskim oraz niemieckim. Opowiedziały nam jak ważna jest znajomość języków obcych zarówno w życiu codziennym jak i pracy. Zachęcały dzieci do nauki i rozwijania umiejętności językowych od najmłodszych lat. Chętnie i zaangażowaniem przeczytały uczniom książeczki w języku angielskim.

Klasy starsze wzięły udział w konkursie, w którym należało rozpoznać, w jakich językach śpiewane były poszczególne piosenki. Z radiowęzła popłynęły takie hity jak: „Despacito”, „Kalinka”czy „Bella Ciao”. Na lekcjach języków obcych uczyliśmy się nowych wyrażeń, rozpoznawaliśmy flagi oraz nuciliśmy „Panie Janie”w różnych językach. To był wyjątkowy dzień, podkreślający, jak pięknie jest się różnić.

Autor: nauczyciele języków obcych