Konkurs ekologiczny “Coś z niczego”- drugie życie odpadów.

We wrześniu cały świat skupia się na problemach związanych z odpadami. W tym czasie odbywa się kampania ekologiczna - Sprzątanie Świata. W ramach projektu Ekomaniak postanowiliśmy zorganizować konkurs ekologiczny “Coś z niczego”- drugie życie odpadów.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III. Zadaniem dzieci było stworzenie z surowców wtórnych przedmiotu użytkowego lub zabawki. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie aktywności twórczej, uczenie zachowań ekologicznych oraz poszerzanie wiedzy na temat potrzeby segregowania odpadów i zalet recyklingu. Do konkursu przystąpiły klasy I-III, które podczas zajęć technicznych w grupach wykonały po trzy prace z klasy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 4 października. Wszystkie prace były piękne i pomysłowe, a przede wszystkim wykonane samodzielnie. Uznanie należało się wszystkim uczestnikom konkursu, dlatego w każdej kategorii wiekowej przyznano pierwsze miejsca:

Kategoria klas pierwszych: klasa 1c

Kategoria klas drugich: klasa 2c

Kategoria klas trzecich: klasa 3c

Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za udział w konkursie oraz drobne nagrody dla klas.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz wychowawcom za zaangażowanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz ze środków przeznaczonych na nagrody w szkolnych działaniach ekologicznych w ramach projektu Ekomaniak.

Autor: Edyta Twardysko