Zrób coś dla Ziemi choćby małego…

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w akcji Sprzątania Świata 2021. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać:

• 251,85 kg nakrętek,
  • 181 kg baterii,
  • 34 kg puszek

Wszystkie klasy, które zbierały odpady otrzymały punkty w ramach rocznego konkursu „Klasa Ekomaniaków”. Na indywidualne wyróżnienie zasłużyli następujący uczniowie: Julia Kanarska, Bartosz Karpiński, Kornelia Buchowska, Marta Romaniecka, Nikola Kunysz, Wiktor Podgórski, Martyna Mleko.

W ramach akcji zorganizowano również konkurs plastyczny „Zrób coś dla Ziemi”, e którym wyróżniono prace: Gracjana Kręciocha, Przemka Szukalskiego, Hani Polus i Bartka Wojewodzica.

Podsumowanie akcji było okazją do wręczenia dyplomów „Mistrz ekologii”dla członków koła ekologicznego oraz certyfikatu dla szkoły za udział w ogólnopolskim programie „EkoEksprymentarium”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Autor: Jolanta Sołtys