Tak też można uczyć się tabliczki mnożenia !

Z okazji XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w świetlicy szkolnej zorganizowano gry i zabawy, które propagowały zabawowe formy nauczania-uczenia się tabliczki mnożenia. Zajęcia były dla uczniów okazją, aby w przyjemny i niecodzienny sposób utrwalać iloczyny i nadrobić „tabliczkowe” zaległości po wakacjach.

W zajęciach udział wzięli uczniowie klas trzecich oraz ich młodsi koledzy, którzy dopiero poznają świat czynników i iloczynów. Słuchali oni zabawnych, pomysłowych wierszyków-rymowanek, dzięki którym mogli zrymować wynik, aby nie uciekł z pamięci. Układali także puzzle dobierając działanie do prawidłowego wyniku oraz poznali grę karcianą “Ja mam”. Trzecioklasiści zgłębiali tajniki kart Grabowskiego poznając zasady gry “Olimpijczyk”, ‘Piotruś-matematyk” oraz “Memory-Sokole oko”. Dzieci uczyły się i utrwalały tabliczkę mnożenia w trakcie pełnej emocji zabawy. Zobaczcie …..

Autor: Jadwiga Burakiewicz, Edyta Twardysko, Anna Kruk