P A S O W A N I E

14 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów.

W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami.

Wydarzenie to rozpoczęło się od powitania wszystkich zgromadzonych przez pana wicedyrektora szkoły Marcina Kruka. Następnie odbyła się część artystyczna, na którą składały się wiersze, piosenki i tańce. Wyjątkowy charakter akademii pokreślił galowy strój dzieci. Po prezentacji umiejętności pierwszoklasistów nastąpił uroczysty Akt Pasowania na ucznia. Tego symbolicznego czynu dokonał Pan Dyrektor Krzysztof Sołtys. Dzieciom został wręczony pierwszy ich osobisty dokument jakim jest legitymacja szkolna. Otrzymały one też drobne upominki przygotowane przez rodziców.

Od dziś pierwszoklasiści mogą czuć się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy tak pięknie przygotowali dzieci na tę uroczystość oraz uczniom za godną postawę podczas występów.

Autor: Wychowawczynie klas pierwszych.