Turniej szachowy

Na początku roku szkolnego wspominamy zmarłego 12 lat temu zmarłego ś.p. Mariana Gabrysiaka. Był oddanym społecznikiem, pracował z zaangażowaniem przez wiele lat w naszej miejscowości. Organizował życie szachowe w Jaworzynie Śląskiej.

Postanowiliśmy uczcić Jego pamięć dwudniowym turniejem szachów klasycznych i szybkich. Przyjechali zawodnicy z wielu zakątków Dolnego Śląska, którzy pamiętali zaangażowanie i działalność ś.p. Mariana Gabrysiaka.

Turniej swym patronatem objął burmistrz miasta pan Grzegorz  Grzegorzewicz, organizatorem była Szkoła Podstawowa, natomiast turniej poprowadził pan Marcin Korzekwa.

Burmistrz przywitał przybyłych oraz  życzył wielu interesujących pojedynków. Dyrektor szkoły natomiast podzielił się wspomnieniami dotyczącymi życia i pracy ś. P. Mariana Gabrysiaka, podziękował za przybycie i zaprosił do udziału w kolejnych edycjach turniejów szachowych organizowanych przez szkołę w Jaworzynie Śląskiej.

Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze. Pragniemy podziękować Państwu Wychowanek z Jaworzyny Śląskiej za nieodpłatne przekazanie słodkiego poczęstunku dla wszystkich zawodników.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali pan Marcin Korzekwa oraz pan Wojciech Kowalczuk. Po pasjonujących pojedynkach kilku zawodników uzyskało wyższe kategorie szachowe.

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli chęć rywalizacji.

Zdjęcia i wyniki w linku poniżej.

Serwisy turniejowe:

Autor: Marcik Kruk