„Wszystkie śmieci są nasze”

Trzeci weekend września to tradycyjny początek ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”. Uczniowie naszej szkoły włączyli się aktywnie w działania na rzecz środowiska. W piątek16 września nasza szkoła się zazieleniła. Młodzież zielonym strojem  zainaugurowała szereg zaplanowanych akcji ekologicznych. Klasa 8b jako pierwsza przeprowadziła patrol ekologiczny, którego efektem było posprzątanie miejskiego placu zabaw. Organizatorzy oprócz patroli zaplanowali szereg działań i konkursów o tematyce związanej z hasłem tegorocznej akcji „Wszystkie śmieci są nasze”.

Relacja uczennicy z akcji

SPRZĄTAMY ŚWIAT ZACZYNAJĄC OD SWOJEGO NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA.

Dnia 16 września 2022 roku klasa 8b wraz z wychowawcą Panią Ewą Grobelną dołączyła do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Na godzinie wychowawczej, zaopatrzeni w worki i rękawiczki gumowe, 8-klasiści rozpoczęli sprzątanie terenów wokół szkoły. Znaleziono wiele skarbów: plastik, puszki, opakowania po słodyczach, szklane butelki.Wszyscy uczestnicy pamiętali o zasadach bezpieczeństwa podczas takich akcji, o których zostali wcześniej pouczeni. W ciągu 1h teren szkoły stał się czystym, miłym, przyjaznym i zielonym miejscem.

Dbajmy o naszą Ziemię i sprzątajmy po sobie.

Maja Bartczak

Autor: Jolanta Sołtys