Warsztaty językowe w Bibliotece Publicznej

W piątkowe przedpołudnie wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie spotkaliśmy się z Panią Dagmarą Wyłub na warsztatach językowych „We’re Going on a Bear Hunt”. Spotkanie to rozpoczęło nasze  tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczniowie zapoznali się z treścią książeczki po czym wcielili się w rolę tłumaczy języka angielskiego i ilustratorów.

Z pomocą nauczyciela i Pani Dagmary przetłumaczyły i  wykonały polską wersję książki Michaela Rosena. Wspólna zabawa z językiem angielskim i polskim pozwoliła docenić ich bogactwo i możliwości oraz  zyskać większą świadomość językową. Ponadto uczniowie wzięli udział  w licznych zabawach językowych oraz zapoznawali się dostępną w bibliotece literaturą obcojęzyczną. Szczególne podziękowania dla Pani Dagmary Wyłub za ciepłe przyjęcie i stworzenie przestrzeni do rozkwitu kreatywności naszych uczniów.

Autor: Zuzanna Smaruj