EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi narodami.

Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do świętowania. Sale lekcyjne i korytarze ozdobiliśmy flagami krajów europejskich, a przy wejściu do szkoły stanęła londyńska budka telefoniczna. Można było zrobić sobie również pamiątkowe zdjęcie w okolicznościowej ramce.

Na lekcjach języka angielskiego uczyliśmy się powitań w różnych językach, rozmawialiśmy o tradycyjnych daniach, strojach i ciekawostkach dotyczących wybranych krajów europejskich.

Zorganizowaliśmy międzyklasowy konkurs „Jaki to język?”. Zadaniem klas było wysłuchanie 5 utworów i odgadnięcie, w jakim języku są wykonywane. W tym roku były to piosenki w językach: mołdawskim, norweskim, ukraińskim, irlandzkim oraz portugalskim. Najlepiej poradziły sobie z zadaniem klasy 5d oraz 6b. Gratulujemy!

Autor: Kamila Graca