Wycieczka kl.8b i 7a do wrocławskiego ZOO.

W deszczowy poniedziałek 26 .09 klasy 7a i 8b, wraz z wychowawczyniami, Panią Małgorzatą Plencler oraz Ewą Grobelna, pojechały na wycieczkę do wrocławskiego zoo. Wyjazd został zasponsorowany ze środków unijnych, ponieważ nasza szkoła bierze udział w projekcie "szkoła w eksperymencie". Mimo ponurej pogody wyjazd okazał się udany.

Uczniowie mieli możliwość poznać tajniki życia zwierząt z całego świata mieszkających w oceanarium, afrykarium i w wielu innych miejscach. Mieliśmy możliwość przeniesienia się w świata zwierząt i ich naturalnego środowiska. Jedną z ciekawszych atrakcji było odwiedzenie małp, szczególnie tych człekokształtnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również słonie, żyrafy i lemury ,które nie występują naturalnie w Polsce. W trakcie zwiedzania mieliśmy również możliwość zjedzenia lodów, gofrów i innych przekąsek oraz zrobienia sobie pamiątkowych zabawnych zdjęć, które uwieczniły wspólne chwile spędzone w zoo.

Wycieczka dała nam możliwość wspaniałej zabawy i integracji ale również wzbogaciła naszą wiedzę z zakresu biologii i geografii. Mimo deszczu wróciliśmy w pogodnych nastrojach.

Autor: Maja Bartczak