Świętujemy Dzień Głośnego Czytania :)

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, powstało ono z inicjatywy Polskiej Izby Książki, patronką tego święta wybrano Joannę Porazińską - wybitną polską pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach.

Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Głośne czytanie jest dobra okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu – dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem – święto to warto więc obchodzić każdego dnia laughing.

Uczniowie klas 1 – 3 wysłuchali krótkiego fragmentu książki Marii Kownackiej pt: „Plastusiowy pamiętnik”, akcja ta miała na celu zachęcenie młodych czytelników do częstszych odwiedzin biblioteki szkolnej, co ma szczególne znaczenie w przededniu Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek szkolnych.

Autor: Marzena Antosz