Europejski Dzień Języków Obcych w klasa I-III

W dniach 26 września - 3 października świętowaliśmy w naszej szkole po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych. I choć EDJO obchodzony jest 26 września, to my na tym jednym dniu nie poprzestaliśmy. Już od poniedziałku na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 1- 3 podejmowali różne wyzwania językowe w postaci zagadek językowych, nauki języka hiszpańskiego, quizów, malowania flag na kamieniach. Odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną i wzięliśmy udział w warsztatach językowych.

W poniedziałek 3 października odwiedził nas wyjątkowy gość - Pani Ola Dudek-Jung (mama Jasia). Pani Ola przybliżyła nam kulturę i tradycje Korei Południowej. Dowiedzieliśmy się, jakie obyczaje panują w tym kraju oraz z czego słynie koreańska kuchnia. Nauczyliśmy się posługiwać metalowymi pałeczkami (Koreańczycy nie używają drewnianych pałeczek) oraz zobaczyliśmy jak wyglądają tradycyjne stroje koreańskie. Jasiu zaprezentował nam litery koreańskiego alfabetu. Skosztowaliśmy koreańskich słodkości oraz suszonych wodorostów. Była to bardzo interesująca i odkrywcza podróż!

Składamy serdecznie podziękowania Pani Oli oraz Pani Dagmarze, które z wielkim zaangażowaniem i sercem włączyły się w nasze obchody EDJO.

Autor: Zuzanna Smaruj