Bezpieczna droga do szkoły.

W dniu 10 października 2022 roku w Szkole Podstawowej odbyło się spotkanie dzieci z policjantem z Komisariatu Policji w Jaworzynie Śląskiej. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez policjanta p. Karola Marcyniuka. Pan policjant poruszył wiele zagadnień dotyczących naszego bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie.

Przypomniał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, mówił, czym jest przemoc w szkole i jak sobie z nią radzić, jak zachować się w przypadku zagubienia się w obcym miejscu i co robić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Przypomniał uczniom numery telefonów na policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana policjanta, a potem zadawały pytania dotyczące jego odpowiedzialnej pracy.

Autor: Weronika Ochman