„Wiem, że dobrze jem. Zdrowe II śniadanie”

7. lutego w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Grupa pierwsza udała się do innej sali, aby obejrzeć film edukacyjny o piramidzie zdrowego odżywiania, a następnie dzieci grały w gry edukacyjne z wykorzystaniem „Magicznego pudełka”. Sprawiało im to dużo radości, szczególnie gra w memo. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach. W tym czasie druga grupa dzieci została w świetlicy i wykonywała pracę plastyczną z owocami lub wykreślankę. Następnie grupy zamieniły się rolami. Na końcu wszystkie dzieci zgromadziły się w świetlicy i osoby, które chciały, opowiedziały o swoim drugim śniadaniu, a inne dzieci oceniały, czy to, jaki kolega, bądź koleżanka mieli posiłek w szkole było zdrowe, czy można by to zastąpić czymś lepszym. Takie zajęcia kształtują dobre nawyki żywieniowe oraz promują zdrowy styl życia.

Autor: Paulina Lubas, Marzena Antosz, Jadwiga Burakiewicz