Przygody "Kundelka, który nie znalazł drogi do domu” przekazane do biblioteki szkolnej przez Fundacje Trop z Warszawy.

Biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Fundacją Trop z Warszawy, która przekazała ciekawe publikacje. Dotarły do nas książki o przygodach "Kundelka, który nie znalazł drogi do domu”. Autorką książki jest pani Edyta Grzegory. Książka przedstawia trudne losy pieska doświadczającego bezdomności.

To wspólne czytanie na lekcjach bibliotecznych, prezentacja, pogadanka o losie bezdomnych zwierząt, rozwiązywanie zadań w grupach, warsztaty czytelnicze  sprawiły, że dzieci zwróciły uwagę na narastający problem w naszym społeczeństwie. Uczniowie także opowiadali o swoich  domowych podopiecznych.

Prof. Roman Leppert, pedagog, profesor nauk społecznych związany z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powiedział: „Poruszająca w swej wymowie opowieść o kundelku pokazuje, że psy potrzebują do swojego funkcjonowania nas – ludzi, z którymi mogą się spotkać „wzrokiem i sercem”. Takich osób, które je zauważą, nie zlekceważą ich potrzeb ani tego, co odczuwają. Takich, dzięki którym odnajdą one swoją drogę do domu. Ty też możesz być takim człowiekiem!”

W naszej szkole już kolejny raz zbierana jest karma dla zwierząt przebywających w schronisku w Świdnicy. Problem bezdomności psów nie jest więc obcy naszym podopiecznym.

Wierzymy, że taka edukacja zasieje ziarno, które kiedyś zaowocuje pozytywną zmianą w podejściu do zwierząt.

Autor: Ewa Grobelna