Biblioteka siłownią dla mózgu-edukacja czytelnicza.

Czym się zajmuje mózg? Co jeść, aby mózg dobrze pracował? W jaki sposób mózg przekazuje informacje naszemu ciału? W bibliotece poznawaliśmy  odpowiedzi na te i wiele innych ciekawych pytań. W ramach obchodów Światowego Tygodnia Mózgu odbyły się zajęcia promujące edukację czytelniczą i medialną nt. Jak działa nasz mózg?

Uczniowie poznali budowę i rolę mózgu w oparciu o głośną lekturę książki pt. Jak działa mózg? z serii Moje ciało autorstwa Sally Hewittt w tłumaczeniu Jakuba Kowalczyka. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy o zmysłach, uczeniu się, zapamiętywaniu i uczuciach. Dzieci w bibliotece na przerwach ćwiczyły pracę swoich mózgów rozwiązując krzyżówki i łamigłówki.

Zorganizowaliśmy także wystawę pt.”Biblioteka siłownią dla mózgu”, na której pojawiły się  publikacje dotyczące mózgu, koncentracji, emocji, które są dostępne w naszej bibliotece.

Autor: Ewa Grobelna