Kolejny egzamin za nami

W dniach 25 – 27 maja 2021 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do trzeciego już egzaminu ósmoklasisty. Przez trzy dni zmagali się z zadaniami zamkniętymi i otwartymi z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Egzamin przebiegał w szczególnych warunkach z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Według opinii ósmoklasistów za najtrudniejszą część uznano egzamin z języka polskiego, zaś za najłatwiejszą – z języka angielskiego. Zadania z matematyki oceniono na średnim poziomie trudności.

W tym roku z powodu pandemii i nauczania zdalnego egzamin odbył się miesiąc później niż w latach poprzednich. Dzięki temu uczniowie zyskali dodatkowy czas na powtórki i utrwalanie materiału.
Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki, które zostaną podane 2 lipca 2021 roku i zadecydują , wraz z ocenami uzyskanymi na świadectwie ukończenia szkoły, o przyjęciu do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Wszystkim ósmoklasistom życzymy najwyższych wyników. Trzymamy kciuki.

Autor: Joanna Bartczak