Dzień Dziecka w klasach I-III.

1 czerwca na całym świecie dzieci mają swoje święto . W naszej szkole to również był niezwykły dzień. Dopisał nam pogoda, humory i energia. Dzień ten rozpoczęliśmy na słodko biorąc udział w kiermaszu ciasta. Kolejną atrakcją, która czekała na naszych podopiecznych była loteria fantowa. Uczniowie z wypiekami na twarzy oczekiwali w długiej kolejce na nagrody – fanty. Kiermasz ciasta oraz loteria fantowa była akcją charytatywną organizowaną przez szkołę oraz  rodziców na rzecz 9 letniej Karolinki mieszkanki Milikowic, której przyszło się mierzyć z nowotworem.

Następnie wszyscy udaliśmy Się do Muzeum Kolejnictwa w naszej miejscowości. Po przywitaniu z Panią  Dyrektor uczniowie poznali zabytki techniki kolejowej, takie jak tabor kolejowy, a także pamiątki związane z historią kolejnictwa  m.in.: mapy kolejowe, modele i makiety kolejowe, fotografie. Poszukiwały odpowiedzi na pytania: Co to jest kolej i z czego się składa? Czym różni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu? Z dużym zaciekawieniem obejrzały również inne wagony i parowozy min. wagon pocztowy. Pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzach wróciły do szkoły.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji.

Serdecznie dziękujemy p. Dyrektor Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej za zaproszenie naszych uczniów.

Autor: Marcin Kruk