4 kwietnia – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCHEWKI

W ramach akcji „Owoce i warzywa w szkole - program dla szkół” 2023/2024 przeprowadziliśmy w naszej szkole DZIEŃ MARCHEWKI. W czwartek w klasach i na szkolnych korytarzach zrobiło się pomarańczowo.

Podczas zajęć lekcyjnych dzieci z klas 1-3 obejrzały filmy edukacyjne. Uczniowie poznali wartości zdrowotne tego warzywa. Pojawiły się ciekawostki – okazało się np. że są też inne kolory marchewek – np. fioletowa, żółta i nawet biała. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczno-techniczne. Pojawiły się plakaty z przepisami na potrawy z wykorzystaniem marchewki, także te słodkie, bo mimo, że jest to warzywo robimy z niej dżemy i ciasta.

Dzieci z chęcią pochrupały przyniesione marchewki i zjadły musy marchewkowe. Niektóre grupy pokusiły się o zrobienie soku marchewkowego. Pycha….

Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy dużo zdrowia.

Autor: Anna Michalska