12 kwietnia - DZIEŃ CZEKOLADY

W piątek 12 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Najsłodszego Dnia w roku czyli Światowego Dnia Czekolady.

Czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju.

Od samego rana w klasach I – III wszystko kręciło się wokół czekolady. Dzieci zapoznały się z historią powstawania jednego z najbardziej ulubionego smakołyku, a następnie zatańczyły wspólnie „ czekoladowy” taniec przy piosence Czekolada. Dzieci dowiedziały się również, że gorzka, mleczna, biała, nadziewana - od wieków dostarcza nam witamin, magnezu, poprawia nastrój i koncentrację. Przede wszystkim jest źródłem przyjemności. Nie zabrakło również degustacji cudownego czekoladowego napoju. Każdy uczeń został poczęstowany gorącą czekoladą z bitą śmietaną i piankami, ufundowaną przez Radę Rodziców.

Dzień ten dostarczył wszystkim wiele radości i słodkości. Organizatorkami tego słodkiego dnia były: pani Magdalena Mision, pani Weronika Ochman i pani Patrycja Pasternak.

Autor: Patrycja Pasternak, fot. Zuzanna Smaruj