ŻONGLERKA – TRENING MÓZGU

Klasy 4b oraz 6c trenują żonglowanie i zachęcają do tego innych. Okazuje się, że żonglowanie, a nawet same próby nauczenia się tej dość trudnej sztuki, ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim przyczynia się do rozwoju mózgu, do rozbudowy jego fizycznej struktury – połączeń między neuronami. Każde nowe podrzucenie piłki będzie powodowało powstawanie nowych połączeń. Im dłużej ćwiczymy – tym łatwiej będzie nam się żonglowało, ponieważ połączenia będą silniejsze i będzie ich więcej. Ponad to pomaga rozwinąć koncentrację, rozwija koordynację oko-ręka, wprowadza umysł w stan zrelaksowanej koncentracji, poszerza nasze pole widzenia, ćwiczy refleks, równowagę, poczucie rytmu, rozwija także naszą wyobraźnię, wpływa na zdolność logicznego myślenia i zdolności matematyczne oraz rozwija oburęczność.

Naszym uczennicom oraz uczniom życzymy cierpliwości oraz wytrwałości w podjętym wyzwaniu.

Autor: Kamila Graca, Sabina Rainsz