84 rocznica Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętniający prawie 22 tysiące polskich obywateli – jeńców wojennych, więzionych w radzieckich obozach, zamordowanych przez Sowietów wiosną 1940 roku w ramach zaplanowanej bezwzględnej akcji eksterminacji polskich elit.

Dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy od oddania hołdu wszystkim Polakom ofiarom tej zbrodni. Przedstawiciele klas 5,6,7,8 wspólnie ze swoimi nauczycielami zgromadzili się przy Dębie Katyńskim, który został zasadzony na terenie  naszej szkoły w 2010 roku.

Pan dyrektor Krzysztof Sołtys oraz przewodnicząca samorządu szkolnego Wiktoria Jędrzejewska zapalili biało-czerwone znicze pod tablicą upamiętniającą zamordowanego w Katyniu polskiego oficera podpułkownika Borysa Fourniera.

Autor: Anna Bardzińska