Lapbook na lekcji biologii

Klasy szóste w trakcie omawiania ryb i klasa 7a z tematu narząd wzroku wykonały własne lapbooki, czyli tzw. „książki stworzone na kolanie", które okazały się strzałem w dziesiątkę! Uczniowie wymieniali się pomysłami, informacjami , planowali rozmieszczenie wiadomości w lapbooku. Nawet ci najmniej chętni albo ci w ogóle niechętni, z wypiekami na twarzy, tworzyli swoje arcydzieła .

Lapbook - to rodzaj książki stworzonej na brystolu z maksymalnie dużą ilością zakładek, kieszonek, kopert, schowków, które zawierają informacje na dany temat. Zabawa polega na tym, że każdy rodzaj informacji przekazany zostaje w inny, ciekawy i zaskakujący sposób. Rozwija kreatywność, zdolności manualne, umiejętność planowania oraz uczy cierpliwości.

Nauka z tak przygotowanych lapbooków to sama przyjemność.

Autor: Jolanta Sołtys