Szkolny Turniej Warcabowy klas I-III

Warcaby to jedna z najpopularniejszych gier planszowych  wśród dzieci. To również gra edukacyjna, która uczy cierpliwości, koncentracji, rozwija umiejętności logicznego myślenia, planowania i wdrażania rozmaitych strategii. Wprowadza również elementy współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz stosowania zasady „fair play”.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję  sprawdzić swoje umiejętności w  Szkolnym Turnieju Warcabowym, który został rozegrany w maju. Do turnieju zgłosiło się 52  uczniów  z klas I-III. Po dość długich zmaganiach, w czasie których rozegrano pięć emocjonujących etapów, wyłoniono najlepszych warcabistów naszej szkoły. Zagrali oni w finale i uzyskali następujące miejsca:

I miejsce – Julia Galicka kl.2b

II miejsce – Mateusz Kłyszejko kl.3d

III miejsce – Antoni Bednarczyk kl.2b

Na wyróżnienie zasługują również uczniowie, którzy dotarli do półfinału turnieju:

Wojciech Pamuła –kl.2b

Filip Karczmarz – kl.3d

Jakub Kolasiński – kl.3b

Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.  Był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą aktywnego spędzania wolnego czasu.

Autor: Jolanta Mikołajczyk