Wyśnione cuda w Krainie Czarów.

Wyobraźnia to skarb, który cenimy w literaturze fantastycznej. Przejście do świata niezwykłych bohaterów dostarcza odbiorcom wyjątkowych emocji. Doświadczyć tego mogły klasy szóste na filmowo-czytelniczych warsztatach "Wyśnione cuda w Krainie Czarów". Celem spotkania było przybliżenie szóstoklasistom utworu L. Carolla pt. "Alicja w Krainie Czarów". Najpierw uczniowie przenieśli się w filmowy świat wykreowany przez Tima Burtona, w którym wyszukiwali cechy charakterystyczne dla tego utworu literackiego. Zapamiętane symbole, postacie i przedmioty wykorzystali przy projektowaniu koszulki. Duży podziw wzbudza zaangażowanie twórców w wierne odtworzenie szczegółów zapamiętanych podczas oglądania filmu. Po tym intelektualnym wysiłku przyszedł czas na relaks przy puzzlach i herbatnikach. Chodzą słuchy, że niektórzy po spróbowaniu ciasteczka, śladem Alicji, zmienili swoje rozmiary, ale świadkowie milczą....

Autor: Sabina Rainsz