Konkurs Recytatorski „I love Poetry”

27 maja odbył się I Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim „I love Poetry”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas drugich. Cieszy fakt, że 23 uczniów naszej szkoły interesuje się poezją i wyraziło chęć zaprezentowania swoich umiejętności.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o literaturze anglojęzycznej. Doskonalenie umiejętności recytatorskich. Zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną. Zachęcenie uczniów do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością oraz promocja i pomoc dzieciom utalentowanym językowo i artystycznie.

Komisja Konkursowa w składzie: Pani Wicedyrektor Joanna Bartczak oraz Pan Wicedyrektor Marcin Kruk w swojej ocenie kierowała się następującymi kryteriami: pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność i płynność recytacji oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Wszyscy uczniowie spisali się świetnie, co utrudniło wyłonienie zwycięzców. Po długich narada Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów.

Tytuł Mistrza Recytacji powędrował do: Jaśminy Stępień, Kacpra Witka, Sandry Kulik, Bartka Tadrzaka, Jasia Makówki i Wojtka Pamuły.

Wyróżnieni zostali:  Olivka Jankowicz  Ola Wargol, Mikołaj Wróbel, Milena Wróbel, Kacper Hazy, Kacper Kawiatkowski, Casper Polk, Julia Galicka, Jaś Hendzel, Martyna Król, Antoś Bednarczyk, Olek Woźniak, Laura Pluta, Malwina Mitura, Iga Grindel, Szymon Madetko i Maja Borkowska.

Gratulujemy wspaniałego występu: nienagannej dykcji, ciekawej interpretacji i zaskakującej charakteryzacji.

Zapraszam do obejrzenia wideorelacji.

Autor: Zuzanna Smaruj