TURNIEJ SZACHOWY

Na rozpoczęcie roku szkolnego udało się zorganizować turniej szachowy pod nazwą Memoriał Mariana Gabrysiaka. Był to człowiek znany i zasłużony dla jaworzyńskiego sportu (między innymi prekursor szachów w naszym mieście).

Na starcie stawiło się 97 uczestników, wśród nich osoby z wysokimi tytułami szachowymi z Wrocławia, Jawora, Legnicy oraz ze Świdnicy czy Żarowa. Nie zabrakło też uczniów z naszej szkoły jak  i mieszkańców Jaworzyny Śląskiej.

Imprezę sponsorowali: Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, ZPS Karolina, Muzeum Techniki w Jaworzynie Śląskiej. Swoim patronatem turniej objął Burmistrz Miasta Jaworzyna Śląska  Grzegorz Grzegorzewicz. Nagrody wręczał dyrektor szkoły Krzysztof Sołtys, sędziował instruktor i sędzia szachowy Marcin Korzekwa, z ramienia szkoły organizatorem był Marcin Kruk.

Autor: Marcin Kruk, fot. Marcin Korzekwa