International Dot Day

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Opowiada ona o dziewczynce, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

W naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas 1c, 2a i 2b stworzyli prawdziwą wykropkowaną rewię mody. Urzekła nas kreatywność rodziców, którzy wyczarowali swoim dzieciom stroje w kropki. Kropki towarzyszyły nam przez cały dzień – na przerwach i lekcjach. Uczniowie naszej szkoły postanowili, tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł, utrwaliliśmy kolory i zwroty w języku angielskim.

Klasy starsze również przyłączyły się do świętowania. Na języku angielskim klasa 4c za pomocą kropek utrwalała liczby oraz nazwy kolorów. Na języku polskim klasy 5a oraz 5b przeniosły się do galerii sztuki i stworzyły własne obrazy z kropką w roli głównej. Uczyliśmy się w ten sposób opisywać obrazy, dokonywać samooceny oraz stosować ocenę koleżeńską.

Zapraszamy do naszej wideorelacji.

Autor: Zuzanna Smaruj, Kamila Graca