SUKCESY OLKA

Aleksander Borkowski jest obecnie uczniem klasy II b. Są z niego dumni jego rodzice, ale też koleżanki, koledzy z klasy oraz nauczyciele. Doceniamy osiągnięcia sportowe Olka i jego wytrwałą pracę dzięki, której przynosi radość wielu osobom.

Chłopiec od 15.03.2020 roku należy do Klubu GLKS – sekcja kolarska, trenuje pod czujnym okiem pana Antoniego Szewczyka. Kolarstwem interesował się od najmłodszych lat. Mając 3 lata pierwszy raz wziął udział w wyścigu kolarskim.

W swojej karierze odnosi liczne zwycięstwa. Kilkakrotnie stawał na podium jako zwycięzca w: Grand Prix MTB w Jaworzynie Śląskiej, Lidze MTB w Jaworzynie Śląskiej, Wyścigu Rowerowym w Jaworzynie Śląskiej, Lidze MTB w Świebodzicach, Pucharze Polski MTB w Wałbrzychu, Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Czarny Bór, XII Ogólnopolskim Kryterium Ulicznym o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn, Wyścigu Kolarskim w Grzedach i w Dobromierzu z cyklu MTB Aglomeracji Wałbrzych. Uczestniczył też w wielu wyścigach, które przynosiły mu III, IV, V i VI miejsce. Warto wspomnieć o udziale Olka w wyścigu szosowym w 2018 roku w Nowicach „Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika”, zajął wtedy III miejsce jako pięciolatek.

Życzymy Olkowi jeszcze wielu sukcesów, niech ta pasja towarzyszy mu jak najdłużej, a rodzicom chłopca gratulujemy takiego skarbu.

Autor: Maria Rybka