WYCIECZKA KLASY 2B

W czwartek (16.09.2021 r.) na zaproszenie pana sołtysa Milikowic  byliśmy na pracowitej wycieczce. Na polu tego pana  zbieraliśmy  ziemniaki.  Mimo złych prognoz pogoda  dopisała. Rozpadało się po naszym powrocie do szkoły.

Zanim zaczęliśmy zbierać ziemniaki, poznaliśmy maszynę , która wykopywała bulwy. Obejrzeliśmy całą roślinkę – jej część podziemną i nadziemną.

Potem wszyscy z wielkim zaangażowaniem i we  właściwym stroju przystąpiliśmy do pracy.  Chłopaki dźwigali ciężkie wiadra i wysypywali ich zawartość na przyczepę. Dziewczynki uwijały się podczas zbierania ziemniaczków  jak mróweczki. Wszyscy zasłużyli na pochwałę.

Na polanie czereśniowej przygotowano dla nas ognisko w nagrodę za wysiłek i pomoc. Czekał na nas poczęstunek w postaci kiełbasek, które sami piekliśmy nad ogniskiem.

Po konsumpcji była zabawa, śpiew szkolnych piosenek i rozpoznawanie roślin znajdujących się w otoczeniu.

Wszystkim ta wyprawa bardzo się podobała.  Zmęczeni,  radośni i pełni wspaniałych wrażeń  wróciliśmy do Jaworzyny.

Autor: Maria Rybka